– o nas –

O REPUBLICE

Projekt Republika Wyobraźni powstał z inicjatywy Amerykanki Solviech Sherwood (z niemieckimi korzeniami) i Polki Ireny Protic, które się zachwyciły pracami austriackiego artysty Hundertwassera. Artysta ów jest znany z łączenia form i kolorów jak również wykorzystania materiałów często uznawanych za „niepotrzebne”. W Mirosławcu kupiły dom i zaczęły go tworzyć w „stylu”. Do współpracy zaprosiły lokalnych artystów, złote rączki, szwaczki. Z czasem dołączali ludzie z różnymi umiejętnościami z całej Europy. Po dwóch latach powstała Republika Wyobraźni ze swoim otwartym na ludzi stylem. Proponowała 4 pokoje gościnne, otwartą kuchnio-restaurację, mini salę na koncerty, pokazy, wernisaże i galerie, w której można było nabyć rękodzieła lokalnych twórców. Projekt miał na celu integrację i promocję regionu, umiejętności ludzi i ich talentów. Jednym z nich są bracia Bocian. O projekcie pisano w Polityce, Newsweeku, różnych czasopismach tematycznych były nagrywane programy dla TVN, Teleexpresu.
Po wyjeździe Pani Sherwood projekt trochę się „uspokoił” i po paru latach i dokonaniu paru zmian przystopował (przerobiono pomieszczenia na poddaszu w pokoje typu STUDIO, co dało ostatecznie 6 pokoi, dorobiono taras na 6 stolików i wygodne sofy itp.), aby się powoli odrodzić jako restauracja slow food z pokojami do odstresowania się.
Jednak podziemia stoją nadal otworem dla rożnych działań kulturalnych. Stąd zachęcamy Państwa do wspólnych działań nie tylko komercyjnych.